समाचारस्वास्थ्यहेडलार्इन

सुनसरीको धरानमा अवस्थित वीपी प्रतिष्ठानमा १४ गते बाट कोरोना परीक्षण गर्ने तयारी

धरान

सुनसरीको धरानमा अवस्थित वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा चैत्र १४ गते देखि कोरोना भाइरसको परीक्षण शुरु हुने भएको छ । १ नम्बर प्रदेशका लागि १४ गते शुक्रवारदेखि प्रतिष्ठानमा कोरोनाको परीक्षण शुरु हुने भएको हो ।

सरकारले १४ गते देखि प्रतिष्ठानमा कोरोना भाइरस परीक्षण किट उपलब्ध गराउने भएको छ । एक नम्बर प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालयका स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख सुरेश मेहताका अनुसार काठमाडौंबाट कोरोना परीक्षणको लागि आवश्यक किट पठाई सकेको बताइएको छ । १३ गते बिहिबार किट धरान आइपुग्ने र १४ गते शुक्रबार देखि कोरोना भाइरसको स्वाब परीक्षण शुरु गरिने बताइएको छ ।

प्रतिष्ठानका प्रवक्ता डा. अशोक ऐरले प्रतिष्ठानमा परीक्षणका लागि प्रयोगशाला तयारी भइसकेको काठमाडौंबाट आवश्यक सामग्री आएपनि केही कन्जुमर आइटम नआएकोले ती आइटम ल्याउन गृहकार्य भइरहेको जानकारी दिए । ‘हाम्रो ल्याव तयारी अवस्थामा छ, काठमाडौंबाट पठाइएको आवश्यक सामग्री एम्बुलेन्समा हालेर ल्याइसकेका छौं, थप सामग्रीहरु छुटेकाले ती सामग्री पुनः माग गरिएको छ । छुटेका सामग्रीहरु आइपुग्ने वित्तिकै सार्वजनिक रुपमै कोरोना भाइरस परीक्षण शुरु गरेकोे जानकारी दिनेछौं ।’ डा. ऐरले भने ।

प्रतिष्ठानले छुट भएका ल्यावका सामान नेपाली सेनाको होलिकोप्टर मार्फत ल्याउने तयारी गरेको छ । ‘बाँकी सामान ल्याउनका लागि १ नं. प्रदेश पूर्वी पृतनाले सहयोग गर्ने भएको छ ।’ डा. ऐरले जानकारी दिए । प्रतिष्ठानले कोरोना भाइरस परीक्षणका लागि प्रतिष्ठानको ल्यावलाई स्तरोन्नती गरिएको बताईएको छ ।

प्रदेश सरकारले एक नम्बर प्रदेशमा १ सय ७४ आईसोलेसन वेड तयार पारेको एक नम्बर प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्रालयले जनाएको छ । एक नं. प्रदेशमा कोरोना विशेष अस्पताल विराटनगरको नेशनल ट्रेडिङ कम्पनीको हाता भित्र १० वटा आईसियु सहितको ५० बेडको अस्पताल निर्माण अन्तिम अवस्थामा पुगेको छ । कोरोना विशेष अस्पताल ५ दिन भित्रमा सञ्चालनमा आइसक्ने छ । एक नम्बर प्रदेशका सबै नगरपालिकाहरुले २ हजार ४ सय ८ वटा आईसोलेसन निर्माण गरी सकेका छन्् ।

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button