राजनीतिसमाचारहेडलार्इन

खानेपानी आयोजनामा लिम्बुवानलाई पैसा खाएको आरोप लगाउने कोइरालाले ईलाका प्रहरीमा माफी मागे (भिडियो सहित)

धरान,


खानेपानी आयोजनामा लिम्बुवानलाई पैसा खाएको आरोप लगाउने एकराज कोइरालाले ईलाका प्रहरीमा पुगेर माफी मागेका छन् । एडिबिबाट ऋण तथा अनुदान लिएर शुरु भएको धरान खानेपानी आयोजना सञ्चालन गर्ने सहमति गर्दा पैसा खाएको आरोप लगाएका कोइरालाले संघीय लिम्बुवान मञ्चसँग माफी मागेका हुन् ।


मञ्चका नगर, जिल्ला नेतृत्वले कोइरालाविरुद्ध प्रहरीमा उजुरी दिएपछि बिहिबार (आज) प्रहरीले उनलाई छलफलको लागि इलाका प्रहरी कार्यालयमा ढाकेको थियो । मञ्चले कोइरालाको अभिव्यक्तिप्रति आपत्ति जनाउदै पाटीको बद्नाम गराएको भन्दै कारबाहीको माग गरेको थियो । कोइरालाले आफुसँग पैसा खाएको प्रमाण उपलब्ध गराउन नसकेपछि प्रहरी कार्यालयमा लिखितरुपमा र सार्वजनिकरुपमा नै माफी मागेका हुन् । कोइरालाले केही दिनअघि हर्क साम्पाङ नेतृत्वको दीर्घकालिन खानेपानी व्यवस्थापन संघर्ष समितिले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा राजनीतिक दलहरुले पैसा खाएको अभिव्यक्ति दिदा लिम्बुवानको नाम पनि लिएका थिए ।


कोइरालाले भने आफुले पैसा खायो भनेर लिम्बुवानको नाम लिएकोमा गल्ती भएको भन्दै क्षमा मागेका हुन् । मैले लिम्बुवान भनेर नाम लिएकोमा गल्ती भएको हो, त्यसमा क्षमा पाउ । पत्रकार साथीहरुलाई पनि घुमाएर यस्तरी लेख्नु भयो भनेर भनेको छैन, तपाईहरुलाई मैले बद्नाम गरेर केही पनि पाउँदीन र अब देखि भन्नेवाला पनि छैन,’कोइरालाले भने । नगर अध्यक्ष सञ्जुहाङ साँवा लिम्बुले ११ बुँदे सहमतिलाई आफुहरुले अस्वीकार गरेर हस्ताक्षर पनि नगरेको र विजयपुरमा खानेपानी ट्यांकी बनाउने निर्णयविरुद्ध आन्दोलन गर्दा आफ्नो धेरै कार्यकर्ताले कुटाइ खाएको बताउदै पैसा खायो भन्ने आरोप लगाएर वद्नाम गराउन खोजेकोले प्रहरीमा उजुरी दिएको पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी गराए ।


‘प्रमाण छ भने दिनुस्, नगरकोले खाएको छ भने हामी कारबाही गछौं । केन्द्रकोले पनि खाएको छ भने हामी केन्द्रमा कारबाहीको सिफारिस गछौं’ साँवा लिम्बुले भने । लिम्बुवानका जिल्ला अध्यक्ष अमर इजमले ८५ बर्षका ज्येष्ठ नागरिकले गल्ती गरेकाले गल्ती भयो भन्दै माफी मागेको हुनाले प्रहरीमा मिलापत्र गरिएको बताए । ‘८५ बर्षका वृद्ध हुनुहुन्छ, अबदेखि यस्तो गर्दिन भनेर माफी नै माग्नुभएकोले मिलापत्र भयो, हामीले उहाँलाई क्षमा दियौं,’इजमले भने ।

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button